Од наредниот месец во УЈП САМО СО ЗАКАЖАН ТЕРМИН


5 копии

Скопјанец вработен во приватното здравство минатата година земал месечна бруто-плата од 225.000 евра, односно неговата годишна бруто-плата изнесувала 2,7 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Даночните обврзници од 1 мај годинава во скопската регионална дирекција на Управата за јавни приходи ќе треба задолжително да закажат средба за прашања ...
| | веќе видена | слични

Услугата „Закажи средба“, како што беше посочено на денешната прес-конференција во Управата за јавни приходи, овозможува секоја странка да закаже термин за ...
| | веќе видена | слични

Скопјани кои ќе сакаат да се консултираат со даночен службеник за одредени прашања, од 1 мај ќе мораат да закажат средба со него по имејл или по телефон. За ...
| | веќе видена | слични

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 161 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од наредниот месец во УЈП САМО СО ЗАКАЖАН ТЕРМИН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: