Најстариот човек на светот умрел на 123 години: Тврдел дека тајната на долгиот живот е 11 часа сон и свеж зеленчук и месо


2 копии

Се борел за Црвената армија во руската граѓанска војна, имал 8 деца и 34 правнуци. Рускиот овчар Апаз Илијев, кој тврдел дека е роден за време на последниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќето од нас реагираат на промена на времето. Иако не сме свесни за случувањата во организмот, најмногу трпи нашиот крвоток. За во одредени околности да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

По денешниот состанок на работните групи со пратеничките групи во Собранието, даде изјава и министерката за правда Рената Дескоска. Присуство на државниот ...
сите 434 | | | веќе видена

Родителската двојка ги напуштила своите две малолетни деца на аеродромот во Кина, откако на нивниот син кој имал температура му било забрането да лета бидејќи ...
сите 499 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најстариот човек на светот умрел на 123 години: Тврдел дека тајната на долгиот живот е 11 часа сон и свеж зеленчук и месо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: