Уживањето кое го пружа пиењето свежо мелено кафе!


2 копии
2 копии

Една пржилница за кафе во Лос Анџелес нуди шолја од тој напиток за 75 долари и самата вели дека нејзиното кафе е најскапото кафе на светот. “Klatch Coffee” ...
| | веќе видена | слични

Кафето е вкусно за пиење, но има и магична моќ на кожата и лицето. Имено, нареден пат кога ќе се напиете шолја турско кафе, не го фрлајте талогот, туку ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 326 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 136 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уживањето кое го пружа пиењето свежо мелено кафе!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: