Најскапите обетки на светот продадени за неверојатни 57 милиони долари

Овој пар обетки тукушто го постигна новиот светски рекорд за најскапите обетки некогаш продадени. Синиот и розовиот дијамант именувани како Аполо и Артемис по ...
| | веќе видена | слични

Стручњаците оценија дека токму овие два дијаманти се единствените на светот направени од  хемиски најчистите дијаманти, поради што имаат висок степен на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најскапите обетки на светот продадени за неверојатни 57 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: