Најсјаната комета оди кон Земјата: Ќе помина покрај нас и може да се види со голо око, еве кога

Најсјаната комета, наречена "46P/Wirtanen", ќе помине наредната недела покрај Земјата и тоа ќе биде една од најблиската средба на таква врста на небесно тело ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

Седум лица се задржани на распит во врска со терористичкиот напад во Стразбур извршен во вторникот, соопшти денеска францускиот главен обвинител за борба ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 142 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најсјаната комета оди кон Земјата: Ќе помина покрај нас и може да се види со голо око, еве кога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: