Сурови методи: Како изгледа еден тренинг на руските специјалци


Руските специјалици се едни од најобучените а кога ќе го последнете ова видео ќе видите и зошто.Нивниот тренинг се одвива во сурови услови во кал, студ и снег и сите можни боречки вештини. Со еден збор модерни командоси.
| | веќе видена | слични
3 копии

Елитните специјални единици се најдобриoт дел од војската која една држава може да ја понуди. Специјалците го претставуваат „врвот" на безбедносните сили на секоја земја. Во продолжение се најдобрите осум единици во светот, или како што многумина ги нарекуваат луѓето од челик. Пакистанските „црни штркови" Специјалните сили на пакистанската војска се познати како „црни штркови" поради единствените шлемови кои ги носат командантите. Нивниот тренинг вклучува марш од 50 километри, кои мора да се минат за 12 часа, како и спринт од 8 километри, кои под полна опрема мора да ги истрчаат за неверојатни 40 минути. Во октомви 2009 ССГ силите започнале една од најневеројатните акции на спасување, кога влегле во деловна зграда која ја окупирале Талибанци. Сите 39 заложници биле спасени, а сите терористи ликвидирани. Шпанските специјалци настанале од алпинисти Шпанските специјалци (Unidad de Operaciones Especiales) веќе со децении претставуваат една од најдобрите европски единици. Тие најпрвин биле основани како ...
| | веќе видена | слични

Мажите не се единствени кои успешно можат да се борат на бојното поле. Ова е листа од шест елитни воени единици кои во целост се формирани од жени. Курдски женски баталјони Женските баталјони се дел од курдските Единици за народна заштита (YPG) и од 2012 година многу успешно учествуваат во борбите на курдскиот отпор против терористичките групи на Исламската држава. Женските единици на курдската одбрана имаат и психолошко влијание врз своите непријатели, бидејќи исламистичките милитанти наводно веруваат дека, ако умрат во борба против жена, нивните души ќе горат во пеколот. Женската единица на руските специјални единици Жените почнале да им се приклучуваат на руските сили “Spetsnaz” пред неколку години. Иако повеќето жени служат во мешани единици, постојат и самостојни женски единици обучени за воено разузнавање и извидување, како и да водат напади против странски војници во текот на напад на руската територија. Женски специјални единици во Кина Кина има единица на женски специјални сили. Седиштето е во Хонг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 106 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сурови методи: Како изгледа еден тренинг на руските специјалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: