Најпознатиот хулиган на Бока Јуниорс експресно вратен во Аргентина


Шпанските власти не му дозволиле влез во земјата на озогласениот водач на навивачите, на Бока Јуниорс, Макси Мацаро. Најпознатиот хулиган на Бока Јуниорс ...
| | веќе видена | слични

Пресметките на најлутите аргентински ривали Бока јуниорс и Ривер Плата секогаш предизвикуваат засилени емоции кај навивачите на двата тима кои и тоа како често ...
| | веќе видена | слични

Трофејот од Копа Либертадорес заврши во рацете на фудбалерите на Ривер Плата. Имено, Ривер во два натпревари беше подобар од лутиот ривал Бока, а аргентинските ...
| | веќе видена | слични

Победата на Ривер плејт против Бока јуниорс во финалето од Либертадорес купот еден навивач ја платил со својот живот. Во провинцијата Мисионес, фан на Ривер ...
| | веќе видена | слични

Прославата на четвртата титула на Ривер во Копа Либертадорес заврши трагично за еден млад фан, починал во болница откако бил претепан и избоден со нож од ...
| | веќе видена | слични

Историската пресметка на лутите ривали од Буенос Аирес во финалето на Копа Либертадорес ја зеде првата жртва, двајца навивачи на Бока нападнале и убиле фан на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најпознатиот хулиган на Бока Јуниорс експресно вратен во Аргентина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: