ПРЕТЕРАЛ СО ВЕЖБАЊЕ: Ервин од „Големиот брат“ е поразвиен од било кога (ФОТО)

Девојки, како ќе го оцените телото на поранешниот учесник во балканското реално шоу? Поранешниот станар во куќата на балканското реално шоу „Големиот брат“, Ервин Мујаковиќ, на својот Инстаграм профил често се фали со фотографии од неговото вајарски обликувано тело . Меѓутоа, судејќи според најновите објавени фотографии, можеби тој малку претерал со времето поминато во вежбалница. A post shared by Ervin Mujaković (@ervinmujakovic) on Jun 6, 2017 at 12:43pm PDT Имено, Ервин објави фотографија на која е без маица, а од која може да се заклучи дека никогаш не изгледал поразвиен. Во минатото и самиот често истакнуваше дека е луд по вежбање, а во моментов работи како модел и фитнес-инструктор . Ервин очигледно е многу задоволен од изгледот на своето тело бидејќи често се слика во тесни кошули и маици, во кои неговите мускули уште повеќе доаѓаат до израз. Сепак, некои сметаат дека малку претерал. Што мислите вие? A post shared by Ervin Mujaković (@ervinmujakovic) on Jan 21, 2017 at 4:02am PST A post shared by ...
| | веќе видена | слични

 Некои соби едноставно имаат X-фактор. Тешко е за објаснување, а уште потешко за реплицирање, но просторите прикажани на фотографиите во продолжение, едноставно нудат безгрижно живеење, секојдвевна елеганција и истанчен стил. Овие простори не изгледаат предизајнирано, ниту пак пренатрупано. На прв поглед може да делуваат како да се составени по избор на случајност, но всушност посветено е внимание на секој детаљ. Тоа е убавината на одличниот дизајн. Сите прикажани соби се многу популарни на Инстаграм, а од сликите може да се види и зошто. Иако на прв поглед изгледа како да се неостварливи, знаеме дека не е тешко да се постигне нивна имитација. Дневна соба цела обоена во бело Формулата: сѐ е обоено во бела боја, екстра длабока секција на гарнитурата за ултимативно уживање, долга комода со многу простор за складирање и украсување, плус дополнителни места за седење во контрастни бои и сјаен бронзен лустер – тоа се главните акценти на оваа соба. Крајниот резултат е лежерна дневна соба. A post shared by ...
| | веќе видена | слични

 Ви ја откриваме листата на атрактивни и необични оброци, што на богатите туристи им се достапни на менито. Не сме сигурни дали е хедонизам или „перверзија“ во прашање, но навистина би посакале да се најдат и во нашата соба. И богатите плачат, но тоа го прават „тажејќи“ во гламурозен базен на хотелски комплекс во Бали, каде батлерот им подготвува бранч на пловечка тацна. Поради парите или престижот, хотелите сè повеќе ги поместуваат границите кога се услугите во прашање, излегувајќи им во пресрет дури и на „најбезобразните“ барања на своите клиенти. Знаете ли што сè може да нарачате за оброк во луксузните хотели? Еве неколку предлози: Пловечки бранч со шампањ Туристите кои престојуваат во одморалиштето „Ayana“ на Бали, имаат привилегија да уживаат во еден навистина посебен бранч, и тоа потполно бесплатно. Имено, одморалиштето им подарува пловечки бранч со три оброка и шампањ на сите свои гости, што батлерот го подготвува, додека тие се разладуваат во базенот, кој пак, е составен дел од самата соба. A post ...
| | веќе видена | слични

 Пред неколку месеци, Хали Бери објави секси фотка со раширени раце од себе заедно со објаснувањето: „Јас, кога некој ќе ми каже дека доаѓа со грицки“. Ако добро го погледнете нејзиното тело и сфатите дека има 50 години, веројатно ќе си помислите дека не е тип на човек кој си допушта да јаде нешто нездраво. A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Mar 30, 2017 at 2:12pm PDT Па, како се храни Хали Бери? Дијагнозата дека има дијабетес променила сè На 19 години открила дека има дијабетес и тогаш сфатила дека многу ќе треба да внимава на исхраната. Не консумира шеќер и леб, но затоа јаде многу сирови и готвени овошја и зеленчук и пие многу вода. A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Feb 9, 2017 at 10:48am PST Избегнува храна која има многу масти, шеќери и обработени јаглехидрати. Избегнува шеќер Бери многу добро знае какви проблеми може да предизвика шеќерот не само на телото, туку и на кожата, па често уште го нарекува и „отров“ кој треба да се избегнува. A post shared by Halle Berry (@halleberry) ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕТЕРАЛ СО ВЕЖБАЊЕ: Ервин од „Големиот брат“ е поразвиен од било кога (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: