Чини од 20 до 100 илјади евра: Пријовиќ сака да се венча во ваква венчаница (ФОТО)


3 копии

Пејачката Александра Пријовиќ деновиве ја ангажираше стилистката Ана Антиќ, ќерка на фудбалерскиот селектор Радомир Антиќ, која стилизира и советува ѕвезди како Адријана Лима и актерката Сиена Милер, која и помага и како да избере венчаница. Според пишувањата на еден српски медиум, Пријовиќ многу и се допаднале моделите на реномираниот бренд Диор. Таа замислува венчаницата да биде сведена, но ефектна, а бидејќи и Брена носеше Диор на својата свадба, веројатно и Александра ќе ја продолжи традицијата. Според објавените детали Пријовиќ најмногу сакала модел како оној што го носеше Греј скели и Миранда Кер, модел кој чини од 20 до 100 илјади евра.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачот Ацо Пејовиќ го прослави 46. роденден на 18 април. Неговата кумашинка Александра Пријовиќ не ја пропушти можноста да му посака најубави желби. За неа ова, беше уште еден повод за прослава на тој ден, зошто и нејзината мајка и пејачот го делат истиот датум на раѓање. „Среќен роденден на мајка ми и на кумот. Ве сакам“, ја потпиша Александра заедничката фотографија. Еден детаљ од прославата сподели и пејачот лично. „Роденденска торта од моите сестри Весна и Оливија. Ве сакам до небо“, порача Ацо Пејовиќ и се пофали со оригиналната торта.
| | веќе видена | слични

Пејачката Катарина Грујиќ не е добредојдена на свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ. Двете пејачки заедно се натпреварувале во „Ѕвездите на гранд“, но набрзо потоа се скарале и не разговараат. „Не ме поканија. Александра и јас не се дружиме, се знаеме од натпреварот, се поздравуваме на снимања, но не сакаме некоја претерена комуникација“, рекла Катарина. Ни таа ни Пријовиќ никогаш не кажале јавно зошто не разговараат. Свадбата на Александра и Филип ќе се одржи во јуни, а поканети се голем број јавни личности.
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ се подготвуваат за свадбата која ќе биде во јуни и со нетрпение го очекуваат денот кога ќе го кажат судбоносното „да“. На оваа свадба се поканети голем број на јавни личности, но една пејачка нема да е меѓу нив. Станува збор за Катарина Грујиќ која вели: „Не ме поканија. Александра и јас не се дружиме, се знаеме од натрпеварот, се поздравуваме на снимања, но не сакаме некоја претерена комуникација, вели Катарина. А со години се шпекулира дека тие двете не се во добри односи.
| | веќе видена | слични
2 копии

За два месеци ќе се случи венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, а многумина се изненадија што фолк пејачот Ацо Пејовиќ ќе и биде кум на Пријовиќ, а не некоја колешка или пријателка. Кум на Филип на церемонијата ќе биде спортистот Милош Теодосиќ, додека на Александра тоа ќе биде колегата Ацо, кој откри дека морал да ја прифати поканата за кумство. -Ги видов заедно на само десет дена откако ја почнаа врската. Го прашав Филип дали е тоа тоа, а тој ми кажа:„Бегај бре, само што се смувавме". Тие тогаш му кажале дека ако врската им премине во друга фаза, тој ќе им биде кум, по што почнеле да го викаат „куме". Ете сега навистина ќе бидам, вели Пејовиќ за српски „Ексклузив".
| | веќе видена | слични
2 копии

Идната снаа на Брена инспирација за својата венчаница најде во венчаницата на Миранда Кер која ја потпишува модната куќа „Диор“. Брена пред 27 години на нејзината венчавка носеше венчаница од истата модна куќа, а сега Александра ја продолжува традицијата. Интересно е тоа што креациите на „Диор“ може да чинат од 20.000 евра па до неверојатни 100.000. - Александра сака венчавката да и биде совршена, иако многумина очекуваа дека ќе одбере некоја атрактивна венчаница, таа сепак избра да се држи до традицијата, рекол за „Ало“ извор близок до пејачката. Нивната венчавка ќе сеодржи на крајот на јуни а повиканои се 500 гости.
| | веќе видена | слични

Останато

 Иако имала обврска досега четири пати да поднесе анкетен лист за имотната состојба, бидејќи толку пати и се продолжувал мандатот вршител на должност, тоа не ...
сите 47 | | | веќе видена

Пратениците на денешната седница со двотретинско мнозинство ги изгласаа реформските закони од сферата на безбедноста кои се значајни за земјава на патот кон ...
сите 43 | | | веќе видена

Денеска (18:30 часот) во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“ се игра големото финале на Купот на Македонија меѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија ...
сите 59 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против лицата Д.П. (51), вработен како Претседател и член на Регулаторна ...
сите 19 | | | веќе видена

Договорените тендери се одлика на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ партијата која не нуди ништо освен лаги, измислици и непостоечки случаи. Град Скопје и ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чини од 20 до 100 илјади евра: Пријовиќ сака да се венча во ваква венчаница (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: