НАЈНОВА И ПОСЛЕДНА АНКЕТА пред изборите. СИЉАНОВСКА со мало водство ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ


3 копии

На прашањето за кој претседателски кандидат ќе гласате, дури 18,6% од испитаниците се изјасниле дека ќе гласаат за кандидатот Гордана Силјановска Давкова, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија се движи во погрешна насока, ова го покажува последната анкетата на „МАРКЕТ ВИЖН“, спроведена по барање на Пресинг ТВ. На една недела пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според анкетата која ја спроведе Гласот на Америка на македонски јазик Република Северна Македонија е отворена жена да ја води државата. Еве како испитаниците ...
| | веќе видена | слични

Македонија се движи во погрешна насока, ова го покажува последната анкетата на „МАРКЕТ ВИЖН“, спроведена по барање на Пресинг ТВ. 48,7% од испитаниците сметаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Гордана Силјановска Давкова ужива најголема поддршка кај граѓаните, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Маркет вижн“ спроведена по барање на Пресинг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонците имаат најголема доверба во кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова. Најголем дел од Македонците, на претстојните претседателски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 228 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 343 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 393 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 251 | | | веќе видена

На граѓанската трибина организирана од СДСМ и коалицијата која го поддржува Пендаровски, вечерва се обрати и своја поддршка даде и министерот со потекло од ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВА И ПОСЛЕДНА АНКЕТА пред изборите. СИЉАНОВСКА со мало водство ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: