Се` помалку деца се раѓаат во САД

2 копии

Со намалување од 0,1 процентен поен во првиот квартал, невработените претставуваат 8,4 отсто од работната сила во Франција, покажуваат денеска објавените ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неколку српски државјани се наоѓаат во карантин во Индија, поради сомнеж дека се заразени со новиот корона вирус, јавил дописникот на МИА од Белград. Брачната ...
сите 967 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 137 | | | веќе видена

Јавната расправа за Законот за јавно обвинителство во Собранието продолжува и денеска. Од вчерашната дебата јасно се истакна потребата од носење на квалитетно ...
сите 66 | | | веќе видена

Ќе извлечеме сиже од јавната расправа за Законот за јавно обвинителство и ако тоа од експертската јавност се преточи во текстот, не гледам зошто не би ...
сите 209 | | | веќе видена

Сопругата на настрадата ѕвезда Коби Брајант се наоѓа во тешка состојба после загубата на нејзниот сопруг и 13 годишната ќерка. Коби и неговата ќерка Џана , ...
сите 371 | | | веќе видена

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја имаа честа да го судат финалето на ЕП 2020 помеѓу Хрватска и Шпанија. Шпанија победи, а двајцата судии го ...
сите 194 | | | веќе видена

Водителката Лила Филиповска денеска даде изјава за новинарите каде беше сведок за судењето на случајот „Рекет“.Во нејзиното сведочење денеска таа кажа дека ...
сите 201 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 143 | | | веќе видена

Смртта на Коби Брајант и неговата ќерка Џијана предизвика шок ширум светот, но сепак тоа не спречи поединци да го валкаат името на славниот кошаркар. Една од ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се` помалку деца се раѓаат во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: