Најмоќното сериско Polo на сите времиња

Volkswagen конечно ја претстави сериската верзија на рели-монструмот Polo R WRC . Долго очекувана, оваа верзија е најлутото и најмоќното сериско Polo во 38 годишната историја на моделот. Вистинскиот релист во моментот е лидер во Светскиот шампионат во рели и во негова чест Volkswagen на пазарот испраќа лимитирана серија од колекционерски вредни 2.500 примероци на серискиот Polo R WRC. Моделот беше најавен на почетокот на годината. За него се знаеја многу малку податоци заради што беше обвиен со мистерија и за него имаше низа шпекулации како што е на пример вградување на погон на четири тркала Но, од Волфсбург за сега се децидни кога е во прашање погонот на четири тркала во Polo. Таква комбинација нема да има. Иако го дели името Polo R WRC има многу малку заедничко со вистинскиот релист. Погонот е напред со електронски контролиран самозаклучувачки диференцијал, додека моторот е 2.0 литарскиот TFSI со 220 КС место 1.6 литарскиот турбо бензинец со 300 КС. Потпирањето е спортско, сопирачките се моќни, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 250 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 355 | | | веќе видена

Контролата на оружјето ќе биде една од главните теми на агендата на планираната средба на претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, што ќе ...
сите 94 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмоќното сериско Polo на сите времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: