Русите и Американците се во паника: Кина го има најмоќното оклопно возило (ВИДЕО)


Кина го претстави најдоброто амфибијско оклопно возило кое може да се движи со големи брзини и на копно и на вода Ја носи ознаката VN18 и има може да развие максимална брзина од 65 километри на копно и 30 километри на час на вода. Тешко е 26,5 тони и опремен е со топови, митролези и противтенковски проектили.Собира 11 војници. Погледнете го овој ѕвер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес се одбележува 30-годишнината од започнувањето на ракетниот фрлач "Смерч", еден од најмоќните примери на руското оружје досега. Ракетен фрлач "БМ-30 Смерч", најмоќно руско оружје по нуклеарната бомба. Еден полн рафал има околу еден тон експлозив во него. Вистинската потенцијална штета на површината е околу 67,2 хектари. Времето потребно за подготовка за лансирање е 3 минути, се наплаќа 13 минути. "Смерч", како оружје на Врховната команда, беше првенствено направен како средство за самоодбрана. Доменот на огнот му е околу 90 километри. Има систем за глобално позиционирање "Глонас" и систем за контрола на противпожарни возила. Ракетата во почетната фаза на летот ја зголеми прецизноста на резултатот за 3-4 пати во споредба со РЗЗО "Град", благодарение на системот што го содржи. Тој е во служба е со 11 земји.
| | веќе видена | слични

„Смерч“ е едно од најмоќните руски оружја кои некогаш се создадени. Ракетниот фрлач „БМ -30 Смерч“ е најмоќен по нуклеарна бомба. Еден рафал во себе има околу тон експлозив. Тој може да направи потенцијална штета на површина од 67.2 хектари. Подготовката за лансирање е 3 минути, а полнењето е 13 минути. Досегот на огнот е 90 км. Ова оружје првенствено е создадено за самоодбрана.
| | веќе видена | слични

Денес се одбележува 30 години од лансирање на ракетниот фрлач „Смерч“ еден од најсилните примерици на руското оружје направено некогаш. Ракетниот фрлач со повече цефки „БМ- 30 Смерч“ е најмоќното руско оружје посел нуклеарната бомба. Еден полн рафал содржи тон експлозив. Прави потенцијална штета на 67. 2 хектари а времето потребно за припрема за лансирање е 3 минути а се полни за 13 минути. Ова оружје е создадено за самоодбрана а домет му е 90 километри.
| | веќе видена | слични

Главна заслуга за истребувањето на терористите од Сирија има рускиот хеликоптер MI-28-UB. Toj e наречен руски ловец и главна задача имаше да уништува тенкови и пешадија. Максималната брзина изнесува 300 километри на час. Погледнете го ова руско чудо.
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва побара итно распуштање на Парламентот и организирање предвремени избори. Овој став е реафирмиран на средба со партиите во ...
сите 262 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите и Американците се во паника: Кина го има најмоќното оклопно возило (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: