Овој руски милионер решил да живее како бездомник, а кога завршил со тоа...


Александар Рослијаков во својот џеб имал само 1000 рубљи (околу 15 евра), па учеството во оваа емисија за него било вистински тест.Реалното шоу "Таен милионер" ...
| | веќе видена | слични

За жал, луѓето начесто ги коментираме врз основ на физичкиот изглед. Така во суштина може да се создадат големи предрасуди, особено за оние кои се обидуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 80 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 210 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 186 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој руски милионер решил да живее како бездомник, а кога завршил со тоа...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: