Половина милион Хрвати ги дочекаа своите херои


2 копии

Полека стивнуваат импресиите од незаборавниот дочек на хрватските херои во Загреб каде беа пречекани од речиси половина милион луѓе, каде со панорамски автобус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полека се средуваат импресиите од незаборавниот дочек на хрватските херои во Загреб каде беа пречекани од речиси половина милион луѓе. Хрватите со панорамски ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Хрватска веќе два дена го прославуваат второто место на СП во Русија. Откако репрезентативците беа пречекани во Загреб, вчеравечер беа дел и од ...
| | веќе видена | слични

Хрватите уште го слават историското второ место на Светското првенство во Русија. По централната прослава во Загреб, синоќа имаше фешта во сите места од каде ...
| | веќе видена | слични

Хрватските фудбалери вчера беа пречекани како национални херои од своит сограѓани, а за невидената фешта во Загреб со големо воодушевување пишуваа и сите ...
| | веќе видена | слични

Поради спектакуларниот дочек на фудбалската репрезентација на Хрватска, дневникот на Хрватската радио-телевизија синоќа доцнеше дури три часа, што е првпат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 350 | | | веќе видена

Според сè уште непотврдена информација, поранешниот македонски премиер Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија, објави бугарската агенција „Фокус“ ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половина милион Хрвати ги дочекаа своите херои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: