Нови драстични промени: Големо невреме, снег и студ на Балканот – кај нас од понеделник!


Моќниот циклон кој се развива над Џенова и кој го носи името БРУНО веќе овој викенд донесе ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ на Балканот а со себе ќе спушти и значително постуден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмногу дожд попладнево наврна во Лазарополе, Пожаране и Берово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладнево, претежно во планинските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Утре ќе е малку посвежо, во претпладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на ретки грмежи повремено и со умерен ветер особено на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Во следните 10тина часови како и повторно во текот на утрешното понеделничко попладне како и навечер во поголемиот дел од балканот поточно во соседна Србија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

После по*но скандалот кој го тресе цел регион, бракот на Карлеуша и Тошиќ сериозно е занишан.Душко Тошиќ неодамна и поставил ултиматум на ЈК ако сака да остане ...
сите 215 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови драстични промени: Големо невреме, снег и студ на Балканот – кај нас од понеделник!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: