Најмладите надежи ќе ја претставуваат Македонија на Европскиот фудокан карате шампионат

2 копии

Македонската репрезентација во традиционално карате од денес до недела учествува на Европскиот фудокан карате шампионат во Порторож, Словенија. Македонските ...
| | веќе видена | слични

Верона Ајдини каратист од Карате Клубот “Форца” на тренерот Муарем Имери, на 31-ви ноември оваа година на Балканскиот Шампионат во Дубровник – Хрватска освои ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Изминатиов викенд во Дубровник, Хрватска се одржа 19-то Балканско карате првенство за кадети, јуниори и постари јуниори (У21). На првенството учество земаа 12 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.„Дозволете ...
сите 101 | | | веќе видена

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 247 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 138 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмладите надежи ќе ја претставуваат Македонија на Европскиот фудокан карате шампионат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: