Најмалку пет загинати во самоубиствен напад во Авганистан

3 копии

Терористичката организација „Исламска држава“ ја презеде одговорноста за нападот во близина на аеродромот во Кабул, при што загинаа 14 лица. ИД прецизира дека ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 14 лица , меѓу кои се и цивили и припадници на воените сили, се убиени во самоубиствен напад во Кабул, во близина на аеродромот, непосредно по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку 11 лица загинаа при самоубиствен бомбашки напад на аеродромот во Кабул, кој беше изведен само неколку минути откако авганистанскиот потпретседател, ...
| | веќе видена | слични

Достум и неговата придружба не се повредени во експлозијата, изјави портпаролот на министерството за внатрешни работи на Авганистан, пренесе агенцијата „АП“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сторителот на самоубиствениот бомбашки напад на 13 јули, кој уби 149 жртви на предизборна средба во југозападен Пакистан, е џихадист кој поминал најмалку две ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку пет загинати во самоубиствен напад во Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: