Шкотска: „Здраво, јас сум Владимир Путин и ова пиво не е за гејови“

Шкотска: „Здраво, јас сум Владимир Путин и ова пиво не е за гејови“ Една шкотска пиварница лансираше пиво „што не е за гејови“, во знак на протест упатен на анти-геј законите на Владимир Путин, а како што се тврди, нему не му е упатени ниту гајба пиво. Ограничената серија пиво под името „Здрaво, моето име е Владимир“, е обележана со етикета на која во стил на Ворхол се наоѓа приказ на Владимир Путин со шминка и сатирична порака „не е за гејови“. Пиварницата BrewDog на етикетата го ставила и следниот опис: „Здраво, моето име е Владимир. Јас сум 100 насто хетеросексуалец и ќе донесам закони за тоа да го докажам. Пиејќи ме мене, добивате енергија, незнаењето и догматизмот се потребни да убиете елен (без маица) и да донесете дисккриминирачки закони (со или без мациа) пред воопшто да стасате да појадувате кавијар“. Ова пиво во продажба се најде малку пред почетокот на зимските Олимписки игри во Сочи како вид на протест против законите кои се однесуваат на хомосексуалната популација. Пиварницата прати сандак ...
| | веќе видена | слични

Тоа не е единствено бизарно законско ограничување за пиење на пиво во светот. Еве уште неколку најчудни закони поврзани за пиење на пиво. Во Нигерија е забранет увоз на пиво, како и негово производство. Но, ако некаде сепак најдете и купите пиво, можете слободно да го пиете, само ако сте постари од 18 години. Во оваа американска држава важат неколку чудни закони поврзани за пивото, меѓу другото и тоа дека нелегално е да се продава пиво на приватен имот, ако притоа не правите лонец чорба. Нема ни збор за тоа дали истото важи и во случај да стоплите ручек од претходниот ден. Во Аљаска е забрането да се дава пиво на лос, веројатно затоа што не поднесуваат алкохол. Меѓутоа, во Охајо е сосема во ред да се подели пиво со риба, под услов да не ја испијаните. Ако планирате со сопругата во кревет да пиете пиво за да се опуштите, водете сметка да не земете повеќе од три голтки, бидејќи во спротивно ви следува парична казна. До пред неколку години, пивото не се сметало за алкохолен пијалок во Русија, бидејќи процентот ...
| | веќе видена | слични

Една шкотска пивница лансирала пиво „што не е за хомосексуалци“ како знак на протест поради антигеј-законите на Владимир Путин, а како што тврдат, тие дури му испратиле и една гајба пиво на рускиот претседател.Ограничената серија наречена „Здраво, моето име е Владимир“ е обележана со етикета на која има слика на Путин во стилот на Енди Ворхол со шминка и сатирична порака – „Не е за хомосексуалци“.Пивницата БруДог (BrewDog) на етикетата го ставила и следниот опис: „Здраво, моето име е Владимир. Јас сум 100 отсто хетеросексуалец и ќе донесам закони за да го докажам тоа. Ако ме пиете мене, ќе добиете енергија, незнаење и догматизам потребен да убиете елен (без маица) и да донесете дискриминирачки закони (со или без маица) пред воопшто да стигнете да појадувате кавијар.“Ова пиво се нашло во продажба непосредно пред почетокот на Олимписките игри во Сочи, како вид на протест против законите што се однесуваат на геј-заедницата.Пивницата испратила гајба пиво во Кремљ и во руската амбасада во Лондон.„Иако сè уште не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога можете да видите пијан Шкотланѓанец во сопственост на крава? Одговор: Никогаш! Тоа е против законски. Тоа не е единствено бизарно законско ограничување за пиење на пиво во светот. Еве уште неколку најчудни закони поврзани за пиење на пиво . Нигерија Во Нигерија е забранет увоз на пиво, како и негово производство. Но, ако некаде сепак најдете и купите пиво, можете слободно да го пиете, само ако сте постари од 18 години. Небраска Во оваа американска држава важат неколку чудни закони поврзани за пивото, меѓу другото и тоа дека нелегално е да се продава пиво на приватен имот, ако притоа не правите лонец чорба. Нема ни збор за тоа дали истото важи и во случај да стоплите ручек од претходниот ден. Аљаска и Охајо Во Аљаска е забрането да се дава пиво на лос, веројатно затоа што не поднесуваат алкохол. Меѓутоа, во Охајо е сосема во ред да се подели пиво со риба, под услов да не ја испијаните. Ајова Ако планирате со сопругата во кревет да пиете пиво за да се опуштите, водете сметка да не земете повеќе од три ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 385 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 652 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

Новинарите од повеќе медиуми од регионот, кои ги следат најновите настани во Македонија, сметаат дека бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски секако ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкотска: „Здраво, јас сум Владимир Путин и ова пиво не е за гејови“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: