Погледнете едно од најлошите слободни фрлања во НБА лигата (видео)


Сенегалецот Десагана Диоп (DeSagana Diop), член на НБА тимот Шарлот Бобкетс го изведе можеби едно од најлошите слободни фрлања во историјата на најдобрата кошаркарска лига на натпреварот против Вашингтон кој неговиот тим го загуби со 102:99. Ниту Шекил О`Нил не направил нешто толку лошо од линијата за слободни фрлања...
| | веќе видена | слични

Вашингтон Визардс во саботата дојдоа до четвртата сезонска победа на гостувањето кај Шарлот Бобкетс, но сепак натпреварот го одбележа еден кошаркар. Десагана Диоп не импресионираше со својот ефект на паркетот во редовите на Бобкетс туку со неверојатната утка од линијата за слободни фрлања. Кога некој сака да поентира во кошарката, а по шутот топката не го добира ни обрачот, односно не завршува во кошот велиме „бунар“. Е па за овој аматерски шут на Диоп треба да се измисли ново име? .
| | веќе видена | слични

Останато

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 122 | | | веќе видена

По повод големиот христијански празник, Рождество на Пресвета Богородица, во познатиот манастир „Света Пречиста Кичевска“ чиј патрон е Мајката божја, со ...
сите 49 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете едно од најлошите слободни фрлања во НБА лигата (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: