Најлошите љубовни совети за жени од 1930-тите години

Кога ќе добиете покана за состанок преку СМС (да не споменувам преку Facebook), сигурно и вам кожата ви се ежи, па се запрашувате како можеше куцањето да го замени телефонскиот повик? Дали во време на секстинг ваквата покана за состанок ве чуди? И пред да почнете да мечтаете за сите тие старомодни кавалери, официјални покани за игранки и убави манири од минатиот век, погледнете само како жените биле воспитувани во тоа време. Сепак ќе мора да признаеме дека има некои делчиња од советите кои би ги задржале и денес. Ако ова е цената за неговата љубов, дали вие девојки би ја платиле? Дури и да умирате од здодевност, говорете 3 часа за неговиот омилен фудбалски тим. Ваша работа е немо да климате со главата кога тој ќе објаснува колку добар спортист би бил ако некогаш започнел да се занимава со фудбал. Оваа фотографија која на прв поглед ви изгледа како непријатен миг кој не би требало да биде уловен со фотоапаратот, најверојатно е верзија на денешното преправање во кафуле со момчето дека сте секси странци. Да, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 315 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најлошите љубовни совети за жени од 1930-тите години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: