App Store на iOS оваа недела прави 10 години од почетокот со работа, а еве неколку статистики поврзани со апликациите


Познатата App Store од Apple за мобилниот оперативен систем iOS оваа недела прави 10 години. Започна со работа во јули 2008 година и го промени начинот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 305 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

App Store на iOS оваа недела прави 10 години од почетокот со работа, а еве неколку статистики поврзани со апликациите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: