Тимот по роботика од Кочани кај премиерот Заев: “Горди сме што имаме креативни ученици кои ја промовираат Македонија“


20.04.2018 Учениците од тимот по роботика од Кочани пред заминувањето на меѓународниот натпревар во Детроит, имаа прием кај премиерот Зоран Заев. Заедно со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученици од Кочани ќе ја претставуваат Македонија на Светското првенство во Детроит, организирано од Асоцијацијата за препознавање на наука и технологија и од ...
| | веќе видена | слични

На тимот млади иноватори „MAKBot Pioneers“ им порачав дека веќе го имаат постигнато најголемиот успех со тоа што ја добиле шансата да се натпреваруваат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, ...
сите 120 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимот по роботика од Кочани кај премиерот Заев: “Горди сме што имаме креативни ученици кои ја промовираат Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: