Најгрдото ремек-дело на Винсент Ван Гог

Амстердамскиот „Ријксмусеум“ почнува со реставрацијата на славната Рембрантова слика „Ноќна стража“, најголем реставраторски потфат во историјата, кој ќе се ...
| | веќе видена | слични

Музејот во Амстердам започна со најголемата  реставрација на познатото дело "Ноќна стража" на Рембрант и ги повика љубителите на уметноста од целиот свет да ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Холандскиот музеј Ријкс во Амстердам денеска почнува со реставрација на сликата „Ноќната стража“ на славниот сликар Рембрант ван Рејн. Обновувањето на сликата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставничкиот дом на САД денеска гласаше со цел да го спречи претседателот Доналд Трамп да почне војна со Иран, освен во случај на самоодбрана. Според ...
сите 213 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 175 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најгрдото ремек-дело на Винсент Ван Гог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: