Наскоро европски објект во Општина Карпош

Светски реномираните брендови Carrefour, Zara и Cineplexx се трите најголеми закупци во трговскиот центар Skopje City Мall, инвестиција вредна 90 милиони евра, што треба да биде отвoрена за неколку месеци во Карпош 4 - Општина Карпош, соопшти денеска „Балфин МК,“ компанијата која што е инвеститор на овој мега проект. Како што изјави Петер Варден, главен извршен директор на „Балфин МК“ овие три големи светски компании со договорот за закуп добија загарантирани позиции во новиот трговски центар. Францускиот „Carrefour”, вториот најголем ланец на супермаркети во светот и најголемиот во Европа, во Skopje City Мall ќе има хипермаркет продавница од 4.650 метри. Договорот бил потпишан во јули минатата година, но поради клаузула за доверливост, информацијата морала да остане во тајност. Со отварањето на овој хипермаркет, „Carrefour” ќе има преку 9.500 продажни локали, во 33 земји во светот. Со влезот на „Inditex” во Skopje City Мall, Македонија станува осумдесетата земја во која Групацијата ќе биде присутна со ...
| | веќе видена | слични

Само продавницата на „Зара“ ќе зафаќа 2.190 квадратни метри, распоредени на два ката, што ја прави најголемата „Зара“ на Балканот Познатите светски брендови „Керфор“, „Индитекс“ и „Синеплекс“ се тројцата најголеми закупци во трговскиот центар „Скопје сити мол“, кои вчера јавно ги соопшти фирмата „Балфин МК“, инвеститор на трговскиот центар вреден 90 милиони евра. Вториот најголем синџир на супермаркети во светот и најголем во Европа, француски „Керфор“, потпиша договор за закуп на хипермаркет со вкупна квадратура од 4. 650 метри. Договорот бил постигнат уште во јули минатата година, но поради клаузула за доверливост информацијата за него морала да остане во тајност. Интернационалната компанија од Шпанија „Индитекс“ ќе се претстави со петте реномирани модни концепти: „Зара“, „Бершка“, „Масимо Дути“, „Пул енд Беар“ и „Страдивариус“ на вкупна површина од 4.350 квадратни метри. Само продавницата на „Зара“ ќе зафаќа 2.190 квадратни метри, распоредени на два ката, што ја прави најголемата „Зара“ на Балканот. ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорот Балфин МК ја откри мистеријата околу закупците во трговскиот центар кој треба да биде отворен во септември. Главна е шпанската групација Индитекс, која ги носи модните брендови Зара, Бершка, Масимо Дути, Пул енд беар и Страдивариус Она за што долго време се шпекулираше и официјално се потврди. Светски познатите брендови Зара и Карфур ќе влезат во Скопје сити мол, најголемиот трговски центар на Блаканот, кој треба да биде отворен во септември. Ова го најави Питер Варден, извршен директор на компанијата Балфин МК, која е инвеститор на објектот. Тој тврди дека со Карфур, францускиот синџир на супермаркети, потпишале договор уште во јули минатата годна, но поради клаузулата за доверливост, досега не смееле да ја објават информацијата. Хипермаркетот ќе биде распослан на квадратура од 4.650 метри. „Карабината на зградата веќе е готова за да може да влезе Карфур и тие наскоро ќе почнат да го уредуваат просторот. Управниот тим на супермаркетот веќе е назначен и забрзано работат на ангажирање персонал, ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на „Skopje City Mall“ [ »мапа ] тече според предвидената динамика и денес беше потврдено дека отворањето ќе биде во септември, како што беше и првично планирано. Инвеститорите на трговскиот центар ја потврдија и минатогодишната неофицијална информација за влезот на „Carrefour“ (Карфур) и „Zara“ Најголем закупец на простор во „Skopje City Mall“ ќе биде токму францускиот интернационален малопордажен ланец „Carrefour“, кој според прометот е прв во Европа и втор на глобално ниво. „Carrefour“ ќе оперира со хипермаркет со површина од 4.650 метри квадратни. Со влезот во Македонија, оваа француска компанија го започнува и својот пробив на бившите југословенски простори. Една од најголемите светски модни групации, шпанската корпорација „Inditex“ ќе биде застапена во трговскиот центар со брендовите „Zara“, „Bershka“, „Massimo Dutti“, „Pull & Bear“ и „Stradivarius“, на вкупна површина од 4.350 метри квадратни. Најголема ќе биде продавницата на „Zara“ која ќе зафаќа 2.190 метри квадратни, распоредени на два ...
| | веќе видена | слични

Петер Варден, главен извршен директор на "Балфин МК" вели дека групацијата "Индитекс" во Скопје сити мол" ги носи синџирот на продавници на марките Зара", "Пул енд Беар", "Масимо Дути", "Бершка" и "Страдивариус", а дел од центарот ќе бидат и "Керфор", но и "Синеплекс" Интернационалните брендови "Индитекс" и "Керфор" од есен отвораат свои продажни простории во трговскиот центар Скопје сити мол" кој е во изградба во скопската населба Карпош 4. Инвеститорот на трговскиот центар, "Балфин МК" кој вложува 90 милиони евра, официјално ги претстави дел од закупците во Скопје сити мол", најавувајќи дека овие големи светски компании со договорот за закуп добиле загарантирани позиции во новиот трговски центар во кој ќе се вработат околу 2.200 луѓе. Петер Варден, главен извршен директор на "Балфин МК" и член на РИЦС рече дека групацијата "Индитекс" во Скопје сити мол" ги носи синџирот на продавници на марките Зара", "Пул енд Беар", "Масимо Дути", "Бершка" и "Страдивариус" на вкупна површина од 4.350 квадратни метри. ...
| | веќе видена | слични

Меѓународните брендови „Carrefour”, „Zara” и „Cineplexx” се трите најголеми закупци во трговскиот центар “Skopje City Мall”, инвестиција вредна 90 милиони евра, што треба да биде отвoрен за шест месеци, соопшти денеска “Балфин МК”, компанијата инвеститор. Како што изјави Петер Варден, главен извршен директор на “Балфин МК” и член на “RICS”, овие три големи светски компании со договорот за закуп добија загарантирани позиции во новиот трговски центар. Францускиот „Carrefour”, вториот најголем ланец на супермаркети во светот и најголемиот во Европа, во “Skopje City Мall” ќе има хипермаркет продавница од 4.650 метри. Договорот бил потпишан во јули минатата година, но поради клаузула за доверливост, информацијата морала да остане во тајност. Со отварањето на овој хипермаркет, „Carrefour” ќе има преку 9.500 продажни локали, во 33 земји во светот. Со влезот на „Inditex” во “Skopje City Мall”, Македонија станува осумдесетата земја во која Групацијата ќе биде присутна со своите афирмирани модни брендови. - Една од ...
| | веќе видена | слични

„Керфур“, „Зара“... во „Скопје сити мол“ од есен „Керфур“ и „Зара“ се дел од светските брендови кои од есен ќе влезат на македонскиот пазар преку трговскиот центар „Скопје сити мол“ во скопската населба Карпош. Трговскиот центар се очекува да почне со работа во септември и ќе обезбеди 2.200 работни места. „Скопје сити мол“ ќе биде еден од најголемите трговски центри во регионот со 150 продавници, кафулиња, ресторани, девет кино сали и паркинг за 1.300 автомобили, објави телевизија Телма.
| | веќе видена | слични

Повеќе врвни светски брендови за првпат ќе отворат свои продавници во Македонија, во трговскиот центар „Скопје сити мол“ кој се гради во скопската населба Карпош 4, соопштија инвеститорите на објектот. Центарот, кој се очекува да биде еден од најголемите на Балканот го градат заедно албанската компанија „Балфин“ и домашната „Фешн груп“.Менаџерите потврдија и дека во Скопје доаѓа францускиот ланец супермаркети „Карфур“, кој е втор по големина во светот, како и компанијата – гигант од текстилниот сектор – „Индитекс“. Во трговскиот центар ќе има 9 кино сали со најнова 3Д технологија, со кои ќе оперира светски познатиот бренд Синеплекс. Според директорот, досега се закупени околу 85 проценти од 40-те илјади метри квадратни простор во „Скопје сити мол“. За вицепремиерот и министер за финансии Ставрески, ова докажува дека странските инвеститори сакаат да дојдат во Македонија, и покрај европската должничка криза. Mенаџерите тврдат дека во објектот се вложени 90 милиони евра, а тој по неколкугодишна изградба ...
| | веќе видена | слични

Модните брендови „Зара“, „Бершка“, „Масимо Дути“, „Пул и беар“ и „Страдивариус“, францускиот синџир супермаркети „Kарфур“ и австрискиот кинооператор „Синeплекс“ се новите имиња кои првпат ќе отворат свои продавници во земјава. Продавниците ќе бидат отворени во септември во новиот трговски центар „Скопје сити мол“, официјално објави вчера инвеститорот на објектот, компанијата „Балфин МK“. Иако договорите со повеќето закупци на просторот беа потпишани пред повеќе од половина година, инвеститорот не ги откриваше нивните имиња поради клаузулите на доверливост во договорите. Познатите модни брендови во земјава ги носи групацијата „Индитекс“, која во „Скопје сити мол“ ќе закупи продажен простор од вкупно 4.350 квадратни метри. Најмногу простор ќе ~ припадне на „Зара“, која според најавите, во Македонија ќе ја отвори најголемата продавница во регионот. Освен модните имиња кои доаѓаат првпат, свои продавници ќе имаат и веќе присутните брендови како „Манго“, „Тимбрленд“, „Спрингфилд“, „Голден поинт“, „Бицијани“, ...
| | веќе видена | слични

Новиот трговски центар „Скопје сити мол“, кој се очекува да почне со работа во септември годинава, ќе отвори 2.200 нови работни места. Еден од најголемите трговски центри во регионот ќе се простира на вкупна површина... Новиот трговски центар „Скопје сити мол“, кој се очекува да почне со работа во септември годинава, ќе отвори 2.200 нови работни места. Еден од најголемите трговски центри во регионот ќе се простира на вкупна површина од 90.000 метри квадратни, во кои ќе бидат сместени 150 продавници, кафулиња и ресторани, девет кино сали и паркинг простор за 1.300 автомобили. Керфур, Зара, Масимо Дути се само дел од светските брендови кои првпат ќе влезат на пазарот во Македонија, најавија од „Балфин“, компанијата инвеститор на „Скопје сити мол“. -„Скопје сити мол“ како регионален шопинг центар успеа да привлече некои од најголемите светски брендови. Успеавме во Скопје да донесеме над 20 меѓународни брендови кои првпат се појавуваат на македонскиот пазар. Присуството на овие компании не само што ќе привлече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива наизменично по една коловозна лента. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека ...
сите 204 | | | веќе видена

Исклучениот пратеник од редовите на „То Потами“ Спирос Данелис, во изјава за агенцијата АНА-МПА, потврди дека ќе гласа за Договорот од Преспа. Според него, ...
сите 133 | | | веќе видена

Нема одложување на почетокот на второто полугодие од учебната 2018/2019 година. Ова е еден од заклучоците кои денеска ги донесе Комисијата за заразни болести ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро европски објект во Општина Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: