Најголемиот малер во холандското првенство

Искусниот холандски дефанзивец Ник Виргевер дефинитивно е малер на годината. По пет години во дресот на Ајакс, пред почетокот на минатата сезона Виргевер се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 402 | | | веќе видена

Убедливиот победник на изборите во Велика Британија, Борис Џонсон двапати бил во Белград - прво во 1999 година, кога го критикувал бомбардирањето на НАТО на ...
сите 169 | | | веќе видена

Полицијата го објави името на првата жртва од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд, а потрагата по телата на останатите лица продолжува.Пронајдено е телото на ...
сите 144 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот малер во холандското првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: