Прв уписен рок: 149 во СОУ „Гошо Викентиев“ и 138 ученици во СОУ „Љупчо Сантов“

19.06.2018 149 во СОУ „Гошо Викентиев“ и 138 деветоодделенци во гимназијата „Љупчо Сантов“ се пријавиле за упис во средно образование во првото пријавување ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во најголемото средно училиште во овој регион, гимназијата „Здравко Чочковски“ во Дебар, каде наставата се изведува на македонски и албански наставен јазик, ...
| | веќе видена | слични

Шеесетина ученици и професори од средното медицинско училиште во Гостивар, денес добија сертификати за завршени меѓународни обуки во Шпанија и Бугарија во ...
| | веќе видена | слични

Во Велес има потреба од касапи, но нема ученици. Иако по завршувањето на тригодишното образование безмалку им е гарантирана работата и плата од околу 500 евра, ...
| | веќе видена | слични

Во трите средни државни училишта, колку што функционираат во општините Дебар, Центар Жупа и Маврово и Ростуше, за второто пријавување за упис во прва година, ...
| | веќе видена | слични

По првото пријавување од уписите во средно образование во јунскиот рок, останати се слободни места во сите четири јавни средни училишта во Гостивар. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Второто пријавување и запишување на учениците во средните јавни училишта ќе се врши на 28 јуни 2018 година, а резултатите од запишувањето и слободните места ќе ...
| | веќе видена | слични

Во средното стручно училиште „Шаип Јусуф“ во Шуто Оризари денеска беше бучно и растрчано. Од самиот влез се слушаше чкрипењето на ножичките, дувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 194 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 145 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв уписен рок: 149 во СОУ „Гошо Викентиев“ и 138 ученици во СОУ „Љупчо Сантов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: