Прв уписен рок: 149 во СОУ „Гошо Викентиев“ и 138 ученици во СОУ „Љупчо Сантов“

19.06.2018 149 во СОУ „Гошо Викентиев“ и 138 деветоодделенци во гимназијата „Љупчо Сантов“ се пријавиле за упис во средно образование во првото пријавување ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во најголемото средно училиште во овој регион, гимназијата „Здравко Чочковски“ во Дебар, каде наставата се изведува на македонски и албански наставен јазик, ...
| | веќе видена | слични

Шеесетина ученици и професори од средното медицинско училиште во Гостивар, денес добија сертификати за завршени меѓународни обуки во Шпанија и Бугарија во ...
| | веќе видена | слични

Во Велес има потреба од касапи, но нема ученици. Иако по завршувањето на тригодишното образование безмалку им е гарантирана работата и плата од околу 500 евра, ...
| | веќе видена | слични

Во трите средни државни училишта, колку што функционираат во општините Дебар, Центар Жупа и Маврово и Ростуше, за второто пријавување за упис во прва година, ...
| | веќе видена | слични

По првото пријавување од уписите во средно образование во јунскиот рок, останати се слободни места во сите четири јавни средни училишта во Гостивар. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Второто пријавување и запишување на учениците во средните јавни училишта ќе се врши на 28 јуни 2018 година, а резултатите од запишувањето и слободните места ќе ...
| | веќе видена | слични

Во средното стручно училиште „Шаип Јусуф“ во Шуто Оризари денеска беше бучно и растрчано. Од самиот влез се слушаше чкрипењето на ножичките, дувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 157 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв уписен рок: 149 во СОУ „Гошо Викентиев“ и 138 ученици во СОУ „Љупчо Сантов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: