Николовски: `Не знам што најавува Србија, разговорите продолжуваат`


4 копии
4 копии

За увозот на 95 проценти од српското брашно во Македонија контролните маркички ќе се лепат кај нас, односно ќе се добиваат по добиената анализа од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Нема простор за паника кај македонските потрошувачи за квалитетот на српското брашно. Иако ќе се ставаат контролни маркици во Србија на сите пакувања брашно до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Немаше да прифатиме вакво решение ако немавме гаранции дека за еден месец проблемот ќе се реши сеопфатно, за да не се занимаваме со него секоја година, изјави ...
| | веќе видена | слични

Маркиците на брашното треба целосно да се укинат. Тие не се гаранција дека брашното е квалитетно, сметаат дел од мелничарите. Ако државата е подготвена да се ...
| | веќе видена | слични

Како што е објавено на официјалната веб страница на Стопанската комора на Србија, и двете комори се залагаат сите отворени прашања да бидат решени преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанските комори на Србија и Македонија го поддржуваат договорот постигнат во Скопје од страна на ресорните министри на двете земји, со цел изнаоѓање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 278 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: `Не знам што најавува Србија, разговорите продолжуваат`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: