Кан 2017: Гламурот на црвениот тепих

Атрактивната актерка, Моника Белучи , која по вторпат е домаќин, синока го отвори Канскиот филмски фестивал во "Palais des Festivals et des Congr?s" во Кан. На ова јубилејно издание по 70 пат беше послан црвенит тепих кој ги прими гостите и љубителите на филмот. Повторно блесна гламурот на познатите актерките, манекенките, топ модели и сите поважни фаци во светот на филмот. На сцената, 52-годишната италијанска убавица блесна во креација од Диор. Како дел од својот настап, таа страсно го бакна 38-годишниот водител Алекс Лиц пред премиерното прикажување на филмот "Ismael's Ghosts". Сара Сампајо изгледаше како модерна принцеза на премиерата на филмот "Ismael's Ghosts", која се одржа на првиот ден од Канскиот филмски фестивал. На црвениот тепих, 25-годишниот ангел на Victoria's Secret блесна во креација од Зухаир Мурад. Црвениот волуменозен фустан создаден од либанскиот моден волшебник, Сампајо го надополни со накит од De Grisogono. Барбара Меир Џулијан Мур Манекенката Емили Ратајковски Ева Херцигова Сузан ...
| | веќе видена | слични

Црвениот тепих е измислен за време на Канскиот филмски фестивал. Едноставно Француската ривиера те понесува, и го вади најдоброто од вашиот стил. Во продолжение најдобро облечените глумци, режисери, и продуценти, видени на црвениот тепих во Кан. Запазете на стилот на Фарел –
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога станува збор за Канскиот филмски фестивал, навикнавме на екстремно длабоки шлицови, уште подлабоки деколтеа и провидни ткаенини кои откриваат речиси се`. Но, вакво нешто се` уште не сме виделе. Кога модниот дизајнер Жан Пол Готје се појавил со атрактивна девојка на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, сите погледи во истиот момент биле вперени во нив двајца. Придружничката на славниот дизајнер на црвениот тепих се појавила во многу необична креација која изгледа како преку многу разоткривачки фустан да нагрнала машки капут кому му фали една страна. Оригиналниот стајлинг го комплетирала со чевли на висока платформа. Многу конфузно, но го постигнала вистинскиот ефект! За оваа креација ќе се зборува уште долго време. А, ако многумина помислиле дека кога ќе ја тргне раката ќе покаже и повеќе отколку што треба, се излажале. Фустанот си останал на своето место.
| | веќе видена | слични

Кога минатата вечер се појавиле на Канскиот филмски фестивал, сите фоторепортери биле насочени кон нив. Сите гледале и во него и во неа, бидејќи Изабел Гулар и Кевин Трап се еден од најатрактивните славни парови. Изабел со години е врвна манекенка и едно од најпознатите модни лица. Манекенката, која има префинет стил, очекувано на црвениот тепих се појавила во фантастична тоалета. Од друга страна, и германскиот голман и бранител на мрежата на Пари Сен Жермен бил на висина на модната задача и се појавил во елегантен смокинг. Врската помеѓу Кевин и Изабел трае со години без никаков скандал, а секој пат кога заедно ќе се појават на црвениот тепих, се гледа силата на нивните емоции, но и убавината.
| | веќе видена | слични
2 копии

Судејќи по отворањето на Канскиот филмски фестивал, нов тренд несомнено се фустаните со висок преден засек каде акцентот е ставен на едната нога. Ваков избор направија Ева Херцигова, Емили Ратајковски, Бела Хадид, Ума Турман и Сузан Сарандон. Ева избра златен фустан од колекцијата на Роберто Кавали, кој го комбинираш со златна чантичка и сребрени високи потпетици. Фустанот на Емили Ратајковски пак многу наликуваше на оној што го носеше Бела Хадид минатата година. Станува збор за модно парче со потписот на Twinset, но овој пат во бела боја.
| | веќе видена | слични

Провокативна  на 71 годишна возраст како и во младоста, интригантна и секси Сузан Сарандон со својот изглед ги воодушеви сите присутни на црвениот тепих во Кан. Нејзиниот адут неочекувано беше невпечатливото деколте. Славната актерка одлучи на црвениот тепих во Кан да се прошета во зелен фустан со длабок отвор. Нејзиниот изглед предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи. -Засекогаш млада. Преубава си. Тоа е природна убавина, беа само дел од комплиментите кој ги доби славната холивудска ѕвезда за својот изглед.
| | веќе видена | слични

Кој би и „дал“ 64 години? Популарната француска глумица Изабел Ипер на петтиот ден на Канскиот филмски фестивал на црвениот тепих се појави во – фармерки! Да, во џинс со висок струк и џебови, трендовски изресен на рабовите, во комбинација со ретро бела кошула со нагласени ракави, покажувајќи совршен кежуал стил. Изгледот е надополнет со сандали на висока платформа и темен лак за нокти. Ова не е првпат глумицата да ја видиме на црвениот тепих во фармерки. Во 2012 година на Канскиот филмски фестивал таа се појави во тесен џинс во комбинација со кратко палто од Армани.
| | веќе видена | слични

Најдобрите изгледи на црвениот тепих на најголемиот филмски фестивал Кан од 1955 година до денес. Од Софија Лорен, до Емили Ратајковски, како еволуираше гламурот во Кан низ годините. Најдобрите изгледи на црвениот тепих на најголемиот филмски фестивал Кан од 1955 година до денес. Од Софија Лорен, до Емили Ратајковски, како еволуираше гламурот во Кан низ годините.
| | веќе видена | слични

И на третиот ден на Канскиот фестивал, младата реалити ѕвезда Кендал Џенер го задржа вниманието на фотографите, па и на модните критичари. За нејзиниот фустан зборува целиот свет, а модните критичари веќе ја прогласија за најдобар погодок на овогодинешниот црвениот тепих, а некои и за најдобро облечена позната лучност за 2017 година.
| | веќе видена | слични

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал се појави манекенката Кендал Џенер облечена во драматична креација со цветен принт од Џамбатиста Вали. Мини фустанот со разголена раменица благодарение на волуменозноста се лелееше над црвениот тепих оставајќи впечаток на драматичност. Вистински погодок е комбинацијата со сребрени сатенски сандали од Чими Чу со тенки чорапи до глуждовите. Дијамантните обетки од Чопард го заокружија изгледот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 191 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 40 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 209 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кан 2017: Гламурот на црвениот тепих

Од:
До кого (е-маил):
Порака: