Драма на филмскиoт фестивал во Кан: Опасност од бомба!

Драма на филсмкиот фестивал во Кан. Стасала дојава за поставена бомба по што посетителите и учесниците на фестивалот се евакуираат.. Информацијата се шири на социјалните мрежи, од луѓе кои во моментов се наоѓаат на местото на настанот. Според нив евакуацијата е од сериозен обем и веќе илјади лица го напуштиле комплексот, каде се одржува фестивалот. Еден Французин, на својот Твитер профил објавил и фотографија од евакуација. "Има пораки за опасност од експлозија на фестивалот во Кан. Зградата е испразнета. Внатре е пронајден сомнителен пакет. На место работат соработници на безбедноста и полицајци со кучиња", соопштува британски новинар. Засега нема официјална информација за тоа што се случува во Кан, недостигаат и податоци за степенот на опасноста.
| | веќе видена | слични

Моделот Елса Хоск изгледаше магично со својот стајлинг на црвениот килим на филмскиот фестивал во Кан. Но, таа не е единствената што воодушеви со изгледот. Harpers Bazaar ги одвои најдобрите модни изгледи на славните, меѓу кои се Ирина Шајк, Доцен Крос, Сара Сампајо, Лили Колинс и други.
| | веќе видена | слични

Пред да ги облечат свечените екстравагантни фустани Емили ратајковски, Кендал Џенер, Сузан Сарандон, Ева Лонгорија, Ријана, Хејли Болдвин, Бела Хадид И Кортни Кардашијан  уживаат на јахта, во хотел, покрај базенот....
| | веќе видена | слични

На гала настанот amfAR кој традиционално се одржува во составот на Канскиот филмски фестивал, 20-годишната манекенка го собра вниманието носејќи бела креација која ништо не остава на фантазијата. Според многумина, ова е најсекси фустан воопшто виден до сега на црвениот тепих во Кан. Проѕирниот фустан со кристалчиња е креација на британското дизајнерско дуо Мајкл Русо и Тамара Ралф. Изгледот е заокружен со сребрени сандали на високо врзување.
| | веќе видена | слични
4 копии

Актерката која со улогата во филмот „From dusk till dawn“ стана секс симбол на една генерација, на годинешното издание на Канскиот филмски фестивал се појави со розова боја на косата и фустан со премногу детали. Модните критичари веднаш и забележаа за лошиот стајлинг, а разочарани беа и папараците. Инаку, Хајек досега важеше за многу добро облечена актерка и ги засенуваше колешките на филмските фестивали.
| | веќе видена | слични

Црвениот тепих е измислен за време на Канскиот филмски фестивал. Едноставно Француската ривиера те понесува, и го вади најдоброто од вашиот стил. Во продолжение најдобро облечените глумци, режисери, и продуценти, видени на црвениот тепих во Кан. Запазете на стилот на Фарел –
| | веќе видена | слични

Салма Хајек на Канскиот филсми фестивал покажа доста од своите модни избори. Малку досадно, со бела крагна и црвена врвка околу деколтето, пролетни бои, весели и актуелни делуваше сосема обично. Потоа мексичката глумица откри во што е нејзината тајна - додека позираше ја подигна едната веѓа и така ги заведе сите објективи, и покажа дека на никому не му е ни важно што облекла. Без сомнение она е жена која умее и знае, самоуверена е и свесна е за модните избори па ги носи и доживува како екперимент.
| | веќе видена | слични

Глумицата Салма Хајек се појави на Канскиот филмски фестивал скоро непрепознатлива. Атрактивната Салма се појави во црн чипкан фустан со карнери и цветови. Највеќе изненади со розевата коса. Претпоставуваме дека станува збор за перика. Нејзиниот стил се најде на мета на модните критичари кои мислат дека фустанот е пренатрупан. Мора да признаеме дека ја имаме видено и во подобри изданија.
| | веќе видена | слични

Судејќи по отворањето на Канскиот филмски фестивал, нов тренд несомнено се фустаните со висок преден засек каде акцентот е ставен на едната нога. Ваков избор направија Ева Херцигова, Емили Ратајковски, Бела Хадид, Ума Турман и Сузан Сарандон. Ева избра златен фустан од колекцијата на Роберто Кавали, кој го комбинираш со златна чантичка и сребрени високи потпетици. Фустанот на Емили Ратајковски пак многу наликуваше на оној што го носеше Бела Хадид минатата година. Станува збор за модно парче со потписот на Twinset, но овој пат во бела боја.
| | веќе видена | слични

Веќе навикнавме да ја гледаме манекенката Емили Ратајковски во бикини кои повеќе откриваат отколку што покриваат, во провокативни фустани и исто такви пози на фотографиите што јавно ги објавува... Овој пат заводливата Емили ги шокираше присутните на филмскиот фестивал во Кан. Се појави во, благо кажано, невообичаен стајлинг за ваков настан. Како ви се допаѓа она што го носи Емили на себе? on May 19, 2017 at 11:02am PDT on May 18, 2017 at 1:21pm PDT on May 18, 2017 at 1:26pm PDT
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

„Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
сите 166 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма на филмскиoт фестивал во Кан: Опасност од бомба!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: