Нова кампања на MANGO снимена во Париз


Шпанскиот бренд MANGO повторно соработува за новата сезона со фотографот Марио Соренти, а како ѕвезди во кампањата се појавуваат топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и Фреја Беха Ериксен. Во истата се појавува и француски глумец Оливие Мартинез, кој освојува со својот шарм и таинственост. Снимена на различни скриени места во Париз, рустичниот изглед на старите градби и големите градини, даваат автентичност и мистичност на кампањата. Есенските трендови се претставени преку новите изгледи на „малиот црн фустан“, палтата со широк крој и флоралните принтови кои се идеални за есента. Неизбежни се и кожната моторџиска јакна со волна, гламурозните вечерни фустани со набори, палта во различни кроеви, карирани сакоа, парка со широк крој, како и смелиот изглед на удобните плетени парчиња. Исклучително посветена на комплетирање на вашата гардероба за оваа сезона, колекцијата на MANGO за есен/зима ’17 носи живописни и класични нијанси како „бургунди“, окер, маслинесто зелена, светкаво сина, сива и други есенски тонови ...
| | веќе видена | слични

За разлика од летните парфеми кои мораат да бидат поблаги, зимските парфеми се навистина јаки бидејќи мораат да го победат ладното време. Поради тоа морате да направите разлика помеѓу летните и зимските парфеми. Денеска се одлчивме да ви направиме една кратка листа од најдобрите парфеми за оваа сеозна, со цел да ви помогнеме во Вашиот шопинг. Tom Ford Anthracite Noir David Beckham Respect Calvin Klein Obsessed For Men Paco Rabanne Pure XS Gentleman Givenchy
| | веќе видена | слични

Летото е зад нас па полека се подготвуваме за модната есен. Не сме изненадени што времето одеднаш се промени, очекуваме наскоро кожените јакни да ги замениме со мантили и палта. На наше задоволство оваа сезона палтата воопшто не се здодевни. Напротив. Погледнете ги само фраерските палта од Манго! Во игра се предимензионираните модели и тоа во впечатлива боја, како зелена, виолетова и небесно сина. За оние пак кои го преферираат покласичниот стил, тука се и белите елегантни палтенца со ремен кој го нагласува струкот. Погледнете ги нашите пет есенски фаворити од Манго.
| | веќе видена | слични

Останато

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 260 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 207 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 94 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова кампања на MANGO снимена во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: