Шокантна снимка – Меси извади нешто од чорапот и стави во уста на мечот со Олимпијакос! (видео)


Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси , долго ќе се сеќава на победата против Олимпијакос од 3:1. Меси го постигна својот 100-ти гол во европските натпреварувања. Но, јавноста исто така посвети големо внимание на мистериозниот потег на Аргентинецот во 10-тата минута. Најдобриот фудбалер на Барселона застана во првиот дел од натпреварот, се наведна, извади нешто од чорапот и веднаш го проголта. Како ќе изгледа составот на Барселона за сезоната 2017/18? Камерите го снимаа, и веднаш почнаа контроверзите околу тоа што проголта Меси. Се сомневаше дека тоа е стимуланс. Сепак, мистеријата брзо се реши. Аргентинецот проголта глукоза во таблета за да ги поднесе организмот големите напори. По натпреварот, шпанските медиуми објавија дека Меси, често ги користи овие таблети, обично во првите 10 минути од натпреварот. Тоа го прави бидејќи само тогаш организамот најдобро ја апсорбира гликозата. Погледнете го тој момент….
| | веќе видена | слични

Карлес Пујол минатиот месец во интервјуто за „Мундо Депортиво“ детално го раскажа денот кога буквално бил понижен од неговиот поранешен соиграч Лионел Меси, а сега во едно видео обраќање доби за задача да го даде наједноставниот опис за неверојатниот аргентински фудбалер. Поранешниот капитен на Барселона имаше можност да ужива во магијата на Меси и заедно да се радуваат на трофеите на кои можат сите да подзавидат, па поради тоа што многу добро го познава најдобриот играч на каталонскиот гигант, Пујол доби предизвик да даде најдобар опис за Лео употребувајќи само три збора. – конкурентен, победник, најдобар, – гласи пораката на Пујол во времетраење од само четири секунди. Carles Puyol describiendo a Leo Messi. RT si estás de acuerdo. pic.twitter.com/uOlqlzPkNS —
| | веќе видена | слични

Главната ѕвезда на Барселона во еден момент од левата чораша извади нешто и стави во уста, а деталот го забележаа камерите. Шпанските медиуми првично пренесоа дека станува збор за таблета која содржи глукоза, која Меси ја користи за зголемување на мускулната енергија. Меѓутоа, угледната Марка денеска откри нови податоци. Според најновите сознанија, напаѓачот на Барса си носел обична карамела и таа предизвика општа лавина од реакции ширум светските медиуми.
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси сигурно долго ќе го памети мечот против Олимпијакос , (3:1) зошто баш на овој натпревар Меси го постигна стотиот погодок на европските натпревари. Но, оние кои госледеа овој натпревар ќе го паметат по нешто друго. Имено Меси во еден момент се наведна да ја намести чорапата, па извади нешто од неа и стави во уста, па веднаш започнаа гласини дека се работи за некаков стимуланс.
| | веќе видена | слични

Лионел Меси вчера го постигна 100 погодок во Европа, но она што го привлече вниманието на навивачите кон Аргентинецот е сината пилула која што тој ја консумираше 10 минути по стартот на дуелот со Олимпијакос. Ситуацијата во која еден од најдобрите играчи во светот вади пилула од чорапот и истата ја голта на сред натпревар, очекувано беше на мета на многубројни шпекулации но на крајот се покажа дека станува збор за таблета глукоза која што се спортистите ја консумираат при голем напор на мускулите.
| | веќе видена | слични

Лионел Меси со гол и асистенција беше творец на победа на Барселона (3-1) над Олимпијакос во третата рунда во фазата по групи во Лигата на Шампиони. Аргентинецот ја одбележа вечерта на Ноу Камп, но еден детал односно конзумирање на таблети среде натпревар ги зачуди сите присутни. После натпреварот шпанските новинари обелоденија дека се работи за таблети составени од глукоза која спортистите ја земаат пред почетокот или во текот на мечот. Меси ги послушал советите од лекарите на Барселона и таблетите ги испил десеттина минути после стартот на дуелот.
| | веќе видена | слични

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси даде гол во победата против Олимпијакос, синоќа во рамките од третото коло во Лигата на шампионите. Во текот на средбата, Аргентинецот направи еден потег кој мислеше дека ќе остане незабележан, но ТВ камерите го забележаа тоа. Од под чорапата, Лео извади апче и веднаш го голтна. Според непои претпоставки се работи за гликоза. „Не знам дали голтнал апче гликоза, но ако поради тоа апче дава голови, нека ги користи што е можно почесто. Не знам дали играчите во текот на мечот користат гликоза“, рече тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, по победата над грчкиот противник.
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи се појави интересно видео од средбата на Каталонците со Олимпијакос како ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се наведнува и вади нешто од „штуцната“ и веднаш го става во уста. Очигледно Меси не сакаше да биде забележан тој момент, но камерите го „уловија“. Се шпекулира дека Аргентинецот за време на натпреварот користел апчиња кои содржат гликоза за да се снабди со енергија. Други пак шпекулираат дека Меси консумирал апчиња против повраќање со оглед на тоа што тој во неколку наврати повраќаше на теренот по завршување на натпреварите.
| | веќе видена | слични

Очигледно Меси не сакаше да биде забележан тој момент, но камерите го „уловија“. Се шпекулира дека Аргентинецот за време на натпреварот користел апчиња кои содржат гликоза за да се снабди со енергија. Други пак шпекулираат дека Меси консумирал апчиња против повраќање со оглед на тоа што тој во неколку наврати повраќаше на теренот по завршување на натпреварите.
| | веќе видена | слични

Петкратниот освојувач на „Златната топка“ Лионел Меси продолжува да ја води Барселона кон нови победи, постигнувајќи еден гол во победата од 3:1 против Олимпијакос. За Меси ова беше 100 погодок во натпреварувањата на УЕФА, а тренерот на каталонците, Ернесто Валверде беше презадоволен. „Се надевам дека до крајот на сезоната ќе стигне до 200 погодоци“, низ смеа коментираше Валверде. Меси веќе има 15 погодоци сезонава во сите натпреварувања, а поминати се помалку од два месеци. „Бројките кажуваат се за Меси. Тој ги поминува сите граници“, додава тренерот на Барселона. Меси треба да го продолжи договорот со Барселона, но засега Аргентинецот одложува со ставањето на својот потпис на новиот договор. Првиот човек на клубот, Хосеп Марија Бартомеу вели дека со задоволство би го гледал Меси уште многу години. „Лично јас би му ги дал сите награди на него. Тој е вистински лидер на нашиот тим. Никогаш нема да ми биде досадно да го гледам како игра“, вели Бартомеу.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 532 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се ...
сите 153 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 223 | | | веќе видена

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на членовите на Синодот, на ценетото свештенство и монаштво, како и на сите православни верници во ...
сите 257 | | | веќе видена

По повеќемесечно натегање пратениците од власта и од опозицијата успеаја да постигнат компромис и по скратена постапка го донесоа новиот антикорупциски закон, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шокантна снимка – Меси извади нешто од чорапот и стави во уста на мечот со Олимпијакос! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: