Можеби најдобриот авто гол досега (видео)


На натпреварот од првата фудбалска дивизија во Хонг Конг, Фестус Баисе, дефанзивецот на домашната екипа на Сан Хеи си постигна неверојатен акробатски гол против Ситизен АА. За среќа на Баисе неговата екипа победи со 3-2, но без сомнение ќе остане запаметен по еден од најдобрите авто голови што сме ги виделе досега. Браво...
| | веќе видена | слични

Некогаш и фантастичниот шут може да ви донесе главоболки, особено ако топката ја лансирате во сопствениот гол. Младиот нигериец сакаше да го сопре напаѓачот на спротивниот тим, а во тоа и успеа, само уште да не си дадеше автогол. Сепак, на крај, неговиот тим славеше со 3:2. ПОгледнете го најдобрио автогол:
| | веќе видена | слични

Нигерискиот фудбалер Баис Фестус веројатно ќе остане запаметен како фудбалер кој го постигнал еден од најспектакуларните автоголови во историјата на фудбалот. На натпреварот од првенството во Хонг Конг меѓу Сан Хен и Ситизен, Баис во обид атрактивно да расчисти една топка од сопствениот шеснесетник на ретко виден спектакуларен начин ја затресе сопствената мрежа.
| | веќе видена | слични

Нигерискиот одбранбен фудбалер Фестус Баис постигна спектакуларен автогол на мечот меѓу Сан Хеи - Цитизен со 3-2 во првата лига во Хонг Конг. Сигурно дека овој гол може да влезе во конкуренција на најдобар гол сезонава.
| | веќе видена | слични

Сензационалното видео ни доаѓа од Хонг Конг. Во осмото коло на првата фудбалска лига од Хонг Конг помеѓу Сун Хеи и Цитизен, гледачите можеле да видат еден од најдобрите автоголови.
| | веќе видена | слични

Фестус Баиса, одбранбениот фудбалер на клубот Ситизен од Хонг Конг, ќе влезе во фудбалската историја како сопственик на најубавиот и најлуд авгогол. Тој во обид да пресече еден напад на противникот, на 15 метри од сопствениот гол ја удри топката со петицата и таа во парабола слета во мрежата на неговиот голман. На голот на капитенот на Ситизен можат да му позавидат и Лионел Меси и Кристијано Роналдо.
| | веќе видена | слични

Егзотичните азиски првенства можеби не се препознатливи по својот квалитет, но се случувало токму од овие земји да биде обелоденет некој спектакуларен видеозапис што ќе го вчудовиди фудбалскиот свет. Најновиот таков пример доаѓа од шампионатот на Хонгконг, каде што на натпреварот помеѓу екипите на Сан Хеи и Ситизен, дефанзивецот на домаќините, Фестус Баисе, постигна ефектен автогол со карактеристичен скорпионски зафат. Трагичарот од одбраната изведе просто невeројатен потег, со кој го изненади и го матира сопствениот голман. Момент каков што навистина ретко се гледа на фудбалските терени ширум светот и заслужува да биде вброен меѓу најефектните автоголови на сите времиња.
| | веќе видена | слични

Ова е веројатно најдобриот автогол на сите времиња. Во петокот се одигра првенствениот дуел помеѓу Сун Хеи и Ситизен во рамките од лигата на Хонг Конг, на кој победија гостите со 3:2. Сепак, магичниот момент се случи во 79-тата минута кога гостинскиот фудбалер, Нигериецот Фестус Баисе си постигна фантастичен автогол.
| | веќе видена | слични

Веруваме дека ова без никаков сомнеж е најдобриот автогол кој некогаш сте го виделе! Момент од натпреварот Сан Хеи - Ситизен од првата лига на Хонг Конг. Главниот актер е Нигериецот Фестус Бајс од Сан Хеи, кој со најдобра намера да го прекине нападот на противникот, топката со прекрасни ножички ја смести во својата мрежа.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека за вчерашниот случај со евакуираните жители од ТЦ „Скопјанка", за жал градот нема многу законски надлежности ...
сите 145 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можеби најдобриот авто гол досега (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: