Најдобри видови на храна кои добро одат со пиво

Многумина даваат совети за спарувањето на вистинското вино со одреден вид на храна, но што е со пивото? Неквалитетно пиво, прегреана храна, често сето тоа се консумира без размислување. За да бидете во чекор со обожавателите на вино, во продолжение ви даваме неколку видови на храна кои вие и вашето пиво ќе ги обожавате: 1. Житарици Општествените норми спречуват многу луѓе да ја пробаат оваа беезобразна комбинација за појадок. Но оваа комбинација има смисла, ако малку размислите за тоа. Пивото во основа е направено од житарици, нели? Можете да го пиете од страна или ако вашиот ден не изгледа баш најдобро да го ставите диреткно во чинијата со житарици. За да биде она вистинското не го мешајте со дестките чоколадни житарици. Житариците со грозје или ореви се добар избор, или диеталните особено ако сакате да ослабите. 2. Мувлосано сирење Покрај тоа што е прекраснo, малку мириса, мувлосаното сирење треба да се јаде во убав ресторан и да се пие со доста јако пиво. Не би ставиле гуми за велосипед ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 10 гласа за, 5 против и ниту еден воздржан, Комисијата за уставни прашања го усвои предлогот зборот Република Македонија да се смени со Република Северна ...
сите 404 | | | веќе видена

„Груевски купува денови на слобода“ – со ваков наслов Независен ја објаснува ситуацијата околу правните игри на адвокатскиот тим на Груевски за да го ...
сите 312 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
сите 133 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 127 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 коментирајќи го замрзнувањето на имотот на ...
сите 106 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за носење законски измени за справувањето со кучињата скитници. Како што ни рече вчера владиниот портпарол Миле Бошњаковски, законските ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобри видови на храна кои добро одат со пиво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: