Најдобри Android апликации за следење на EURO 2012

Летото 2012 е пред нас a фудбалските екипи од Стариот Континент сеуште се борат во прелиминарните групи на EURO 2012. Веќе се случија неколку изненадувања. Доколку сте во движење или заглавени на работа, добар начин за следење на турнирот е преку апликација на вашиот Android уред. Постојат премногу апликации кои можат да послужат како извор за резултати, следење на натпревари во живо или пак едноставна забава преку live wallpaper од EURO 2012. Затоа проследете ја листата и одберете нешто: UEFA EURO 2012 TM на Carlsberg Од резултати во живо, пласман во групите и коментари за време и по натпреварите, промотивната апликација на Carlsberg за EURO 2012 е маркетиншки потег, но сепак добро е средена и доста корисна. Преку истата се достапни и видеа, водичи за стадионите и најинтересното “Bar Finder” копче. [ линк adidas EURO 2012 LiveWallpaper Нема недостиг од апликации преку кои може да добиете целосна покриеност за фудбалските натпревари, вклучувајќи ги апликациите на големите играчи како ESPN . Сепак, live ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 92 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 12 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 253 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 102 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобри Android апликации за следење на EURO 2012

Од:
До кого (е-маил):
Порака: