Најдена дрога во ,,Фолксваген Пасат“ во Гостивар

7 копии
2 копии

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Секторот за внатрешни работи од Охрид поднесе кривична пријава против 23-годишниот Д.Ѓ. од Охрид поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвиение против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секторот за внатрешни работи Тетово започна со спроведување на превентивно-едукативен проект во училиштата на гостиварското и на тетовското подрачје: ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Местото на Северна Македонија и Албанија е во Европската Унија. За жал уште еднаш важни одлуки за иднината на ЕУ стануваат жртва на неодговорно однесување, ...
сите 1443 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс соопшти дека САД и Турција договориле петдневен прекин на огнот во северна Сирија која ќе им овозможи повлекување на ...
сите 784 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдена дрога во ,,Фолксваген Пасат“ во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: