Најдена дрога во ,,Фолксваген Пасат“ во Гостивар

24 копии

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 48-годишно лице поради постоење основано сомнение дека сторило ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Охрид, 12. март 2019 (ИНПРЕС) – Во близина на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај место викано „Колиби 2“, вчера околу 11:30 часот, полициски службеници ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии

Кривична пријава е поднесена против 20 годишно момче од Скопје поради недозволена трговија со кокаин, откако вчера полициски службеници по претресот во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога во соработка со Оддел за криминалистичка полиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на ...
сите 86 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Во првите 24 часа, вкупно 1,2 милион биле запрени во фазата на поставување Откако излегоа голем број видеа од крвавиот напад во Нов Зеланд, интернет-гигантот ...
сите 127 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдена дрога во ,,Фолксваген Пасат“ во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: