Најдебелата мајка на светот

44 годишната Дона Симпсон е жената која што го држи рекордот на најдебелата мајка на светот. Нејзиниот партнер ја напуштил и сега храната ја добива благодарение на нејзината 4 годишна ќерка Жаклин. Дона во моментов тежи 317 килограми, а дневно консумира повеќе од 15000 калории. Дона исто така бара маж за да ја храни, а истовремено да и го намали товарот на малата Жаклин.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдебелата мајка на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: