Кој повеќе мастурбира мажите или жените?

Табелата е составена врз основа на истражувањето во рамките на Универзитетот во Индијана, за кое беше спроведена голема анкета за сексуалните навики на луѓето. Табелата прикажува колку често се задоволуваат мажите, а колку жените, зависно од возраста на која се наоѓаат.
| | веќе видена | слични

За сексот може да се каже дека постојат бројни митови и предрасуди кои се погрешни, но луѓето продолжуваат да веруваат во нив. Токму затоа новинарот Даниел Бергнер ја објави книгата „What Do Women Want: Adventures in the Science of Female Desire“ во која ги разоткрива некои од најголемите митови поврзани со сексот. Според Womenshealthmag.com на овие митови треба да обрнеме внимание: 1. Мит: На жените им е потребна емоционална врска за да посакаат сексуален однос Иако повеќето студии покажале дека жените имаат потреба за остварување на емоционална интимност пред да стапат во сексуални односи со некоја личност, во најновата студија машки и женски испитаници добиле интересна хипотетичка ситуација во која привлечна славна личност ги замолува заедно да ја минат ноќта. Резултатите покажале дека жените, подеднакво како и мажите, го посакуваат сексот без обврски. Според Бергнер, емоционалната емотивност е пред сексот, но не може да се тврди дека тоа е ист случај кај сите жени. 2.Мит: Моногамијата е полесна за ...
| | веќе видена | слични

И мажите и жените најмногу мастурбираат на возраст од 25 до 29 години, со тоа што повеќе од четири пати неделно мастурбираат само 5% од жените, а дури 20% од мажите. Истражувањата покажуваат дека жените постари од 18 години, барем еднаш во животот мастурбирале. А колку често всушност мастурбираат тие? Мона Чалаби од веб-порталот " Five Thirty Eight " ги анализирала податоците од Националната анкета за сексуално здравје и однесување, која ја спровел Универзитетот во Индијана, за да креираат табела која илустрира колку често мастурбираат жените, а колку мажите. Истражувањето покажало дека се зависи од годините. Анкетрани биле повеќе од 5.865 Американци на возраст од 14 и 94 години. Без оглед на тоа што мастурбацијата е нормално, здраво и неверојатно задоволство, се уште мораат да се разбиваат табу темите поврзани со жените и мастурбацијата. Ова истражување го потврдило и тоа што веќе оддамна е познато - мажите мастурбираат многу повеќе од жените. Се испоставило дека и мажите и жените мастурбираат најмногу од ...
| | веќе видена | слични

Наодите на американски научници од Универзитетот во Питсбург сугерираат дека кавгите кај жените се поврзани со долгорочно покачување на крвниот притисок. Кавгите на жените им го покачуваат притисокот, а особено тоа се однесува на жените во средните години, додека кај мажите истражувачите не пронашле никаква врска помеѓу притисокот и кавгите. Податоците собрани од околу 1500 испитаници на возраст од 51 до 91 година, покажуваат дека кавгите во најголема мера го покачувале крвниот притисок на жените од средна возраст. Дополнителни анализи потврдиле дека зголемениот интензитет на кавги би можел да се поврзе со значително покачување на крвниот притисок. Но, покачувањето на крвниот притисок не е забележано за време на кавгите со сопругот или со децата. извор: metro-portal.hr
| | веќе видена | слични

Истражувањето направено на Универзитетот во Индијана дојде до слениве резултати: Табелата прикажува колку често се задоволуваат мажите, а колку жените, зависно од возраста на која се наоѓаат.
| | веќе видена | слични

Ако некогаш сте се запрашале колку често мастурбираат другите луѓе, а никогаш не сте се осмелиле да прашате, погледнете ја табелата која би можела да ви разјасни како стојат работите. Неа ја состави "FiveThirtyEight", врз основа на истражувањето во рамките на Универзитетот во Индијана, за кое беше спроведена голема анкета за сексуалните навики на луѓето. Табелата прикажува колку често се задоволуваат мажите, а колку жените, зависно од возраста на која се наоѓаат. Погледнете како изгледаат резултатите од анкетата во која во 2009 година учествуваа 5865 Американци на возраст од 14 до 94 години, а деталните анализи на авторката Моне Чалаби можете да ги пронајдете тука
| | веќе видена | слични
2 копии

Според најновото истражување на „FiveThirtyEight“ можете да дознаете колку често мастурбираат другите луѓе. Ако секогаш сте се прашувале колку често, а никогаш не сте се осмелиле да прашате, погледнете ја табелата која би можела да ви разјасни како стојат работите. Табелата е составена врз основа на истражувањето во рамките на Универзитетот во Индијана, за кое беше спроведена голема анкета за сексуалните навики на луѓето. Табелата прикажува колку често се задоволуваат мажите, а колку жените, зависно од возраста на која се наоѓаат.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 161 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Научниците анализирале низа смртни случаи како рак, срцеви болести, белодробни заболувања и дијабетес во 180 земји со цел да ја пресметаат веројатноста ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој повеќе мастурбира мажите или жените?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: