Најчести грешки кои луѓето ги прават кога се пијани

Пиењето алкохол обично е добра идеја, но понекогаш дури и најразумниот од нас знае да испие премногу и да се најде во компромитирачки ситуации. Најдобро е да ги избегнете таквите ситуации така што ќе направите што е можно помалку грешки. Следниве 13 пијани акти кои најчесто се прават и кои најчесто (иако се смешни кога ги правите) можат да бидат избегнати. Јавување на поранешниот партнер/ка Една од најголемите класични пијани грешки, јавувањето на поранешниот пратнер/ка додека сте пијани ретко е паметен потег. Скоро секогаш кога го правите ова на крајот ќе се посрамотите, дали со искажување на чувства, нудејќи секс или пак ќе потсетувате на еден куп стари мемории кои ќе изнесат многу емоции. Ако сеуште ја сакате таа личност, јавете сте додека сте трезни и разговарајте за ситуацијата со бистар ум, тоа секогаш е подобар избор. Да спортувате Само поради тоа што порано сте биле добри во некој спорт не значи дека треба да се впуштите во некои вид на атлетска активност додека сте пијани. На ова е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчести грешки кои луѓето ги прават кога се пијани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: