Најчести грешки кои луѓето ги прават кога се пијани

Пиењето алкохол обично е добра идеја, но понекогаш дури и најразумниот од нас знае да испие премногу и да се најде во компромитирачки ситуации. Најдобро е да ги избегнете таквите ситуации така што ќе направите што е можно помалку грешки. Следниве 13 пијани акти кои најчесто се прават и кои најчесто (иако се смешни кога ги правите) можат да бидат избегнати. Јавување на поранешниот партнер/ка Една од најголемите класични пијани грешки, јавувањето на поранешниот пратнер/ка додека сте пијани ретко е паметен потег. Скоро секогаш кога го правите ова на крајот ќе се посрамотите, дали со искажување на чувства, нудејќи секс или пак ќе потсетувате на еден куп стари мемории кои ќе изнесат многу емоции. Ако сеуште ја сакате таа личност, јавете сте додека сте трезни и разговарајте за ситуацијата со бистар ум, тоа секогаш е подобар избор. Да спортувате Само поради тоа што порано сте биле добри во некој спорт не значи дека треба да се впуштите во некои вид на атлетска активност додека сте пијани. На ова е ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ поседува докази за притисоците кои Зоран Заев и власта ги вршеле врз пратениците на опозицијата со цел нивен глас за промена на името, изјави синоќа ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчести грешки кои луѓето ги прават кога се пијани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: