Колку дена најбогатите можат да ги финансираат трошоците на сопствените земји?


Агенцијата „Блумберг“ во своето последно истражување пресмета колку дена може да работи одредена влада ако најбогат човек во земјата може да плаќа за неа? ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Големата криза која ги зафати берзите низ САД со падот на вредноста на акциите и намаленото тргување допринесе за неверојатно загуба од 100 милијарди долари за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 242 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

Во охридската полиција утрово се приведени шест лица, странски државјани без документи за идентификација, за кои постои сомневање дека се илегални имигранти. ...
сите 58 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 47 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку дена најбогатите можат да ги финансираат трошоците на сопствените земји?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: