Нападната докторка во Општа болница - Кочани, вработените излегоа на протест


17.04.2018 Дежурна докторка на интерното одделение во Општа болница – Кочани синоќа била нападната на работното место од страна на роднина на пациентка која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес официјално беше промовирана донацијата на ТИКА од две амбулантни возила за гостиварската општа болница. Амбасадорката на Турција во Македонија Тулин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот секретар во Министерство за здравство, Владимир Милошев денеска ќе ја посети Општата болница во Гостивар. Повод за посетата е предавање во употреба ...
| | веќе видена | слични
6 копии

18.04.2018 Министерство за здравство преку соопштение изрази најостра осуда за инцидентот во Општата болница - Кочани и побара целосно расветлување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лекарите од кочанскиот медицински центар со 10 минутен мирен протест го искажаа револтот од нападот врз нивна колешка. Имено, вчера доцна попладне, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лекарската комора на Македонија најостро го осуди вчерашниот инцидент во општата болница во Кочани кога докторка во интерното одделение била физички нападната ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 240 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 267 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 131 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 129 | | | веќе видена

Вкусна закуска која ќе ја обожавате! 1 леб 2 средни пиперки 10 кисели краставички 1 конзерва туна во парчиња 2-3 лажици сенф сол бибер рузмарин маслиново масло ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападната докторка во Општа болница - Кочани, вработените излегоа на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: