Најавена премиера на претпродолжението на „Сопранови`

2 копии

Поради објавените фотографии на Стево Пендаровски, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски најави проверка на Твитер налог. Министерот потврди дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави проверка на Твитер налог поради објавување на фотографии на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО –ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара од претседателот на СДСМ да се изјасни во врска со предвремените парламентарни избори. Премиерот Заев ...
сите 182 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најавена премиера на претпродолжението на „Сопранови`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: