Адутите на мундијалска Русија


Обожувателите на фудбалот кои наскоро ќе отпатуваат во Русија можат да се радуваат на спектакуларни моменти. 11-те градови-домаќини и нивните 12 стадиони за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе биде споредно. Мундијалот се враќа на Стариот континет и ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Шпанија и Тунис ќе ги одмерат силите во Краснодар како последен тест пред почетокот на мундијалот кој треба да расчисти неколку дилеми кај селекторот на ...
| | веќе видена | слични

По два порази во серија и пет меча во низа без победа, Германија ќе се обиде со убедлив триумф над Саудиска Арабија да го подигне моралот во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од 14 јуни до 15 јули не очекува новото величање и уживање во најдоброто од светскиот репрезентативен фудбал, во рамки на Светското фудбалско првенство кое ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За кого ќе навива политичката елита: Заев за Хрватска и Србија, Мицкоски за Германија, Фетаи за Шпанија... Двете најмоќни политички фигури во земјава имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светското фудбалско првенство, кое од 14 јуни до 15 јули ќе ја собере на едно место (во Русија) елитата на светскиот репрезентативен фудбал, е доволен мотив и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адутите на мундијалска Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: