Идеи, планови, реализација..

Ерик Тохир: "ќе се натпреваруваме со големите интернационални тимови" Првиот состанок на бордот на директори, обновување на договорите со Паласио, Гуарин и Алварез , Аусилио ќе биде задолжен за меркатото, Видиќ ќе биде одлично засилување, шкотланѓанецот Грант Фергусон ќе го замени Роеслани, ова се неколку битни реченици за досегашната работа на Тохир. Новиот газда на Интер, Ерик Тохир влегува во форма. На вчерашниот состанокот на бордот на директори, кој траеше некаде околу час и половина и заврши околу 16 часот, потпишано беше заминувањето на Роеслани и на негово место ќе дојде шкотланѓанецот Грант Фергусон, кој работи како менаџер во полето на телекомуникацијата и медиумите. По состанокот, Тохир ги кажа на кратко неговите планови. Пресвртна точка - Како што кажавме неколку пати, многу важно е да се разгледа управувањето на правилен начин, не она кое што мислиш дека е правилно, туку она кое придонесува за подобри перформанси и резултати. Исто така, направени се проценки и оценки за досегашната работа, ...
| | веќе видена | слични

По победата над Фиорентина минатото коло тимот на Интер се враќа на старите победнички патеки. Со одлична игра во одбраната и брзи контра напади тимот успеа да победи на тешкото гостување во Фиренца и со тоа да ја намали разликата помеѓу двата тима. Овој викенд на Меаца гостува тимот на Каљари кој според статистиката нема што да бара на овој натпревар. На последните 10 натпревари кои ги одиграле овие два клуба во Милано тимот на Интер има скор од 8 победи и 2 нерешени. Последниот натпревар на овој стадион заврши со реми од 2-2 а првиот натпревар оваа сезона на Сардинија ремизираа со резултат 1-1. За овој натпревар екипата на Каљари ќе биде без услугите на капитенот Конти кој е суспендиран додека Писано е повреден. Од друга страна пак Валтер Мацари нема да може да смета на услугите на повредениот Хернанес а Кампањаро и Мудингај не се најдоа во списокот од 22 играчи повикани за настап. Во стартните 11 најверојатно ќе дебитира Данило Д`Амброзио, Алварез се враќа по повредата а истотака и Матео Ковачиќ е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идеи, планови, реализација..

Од:
До кого (е-маил):
Порака: