Во 2017 наградниот фонд на „УС Опен“ ќе се зголеми за 50%

2 копии

Организаторите на Отвореното тениско првенство на САД најавија 50 процентно зголемување на наградниот фонд во 2017 година со што вредноста на наградите ќе достигне 38 милиони евра. Ова година наградниот фонд е за осум милиони долари повисок од минатата и изнесува околу 33 милиони долари или 26 милиони евра. Домаќините најавија дека од 2015 година машкото финале ќе се игра во недела, додека полуфиналињата ќе бидат во петоците. Годинава финалето ќе се игра во понеделник. „УС Опен“ е последниот Грен слем турнир во годината и ќе се одржи од 26 август до 9 септември. извор: МИА
| | веќе видена | слични

Организаторите на Отвореното тениско првенство на САД најавија 50 процентно зголемување на наградниот фонд во 2017 година со што вредноста на наградите ќе достигне 38 милиони евра. Оваа година наградниот фонд е за осум милиони долари повисок од минатата и изнесува 33 милиони долари или 26 милиони евра. Домаќините најавија дека од 2015 година машкото финале ќе се игра во недела, додека полуфиналињата ќе бидат во петоците. Годинава финалето ќе се игра во понеделник. „УС Опен“ е последниот Грен слем турнир во годината и ќе се одржи од 26 август до 9 септември.
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 121 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 199 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 121 | | | веќе видена

Aндерлехт нема да ја раскине соработката со играчот за кого минатото лето плати три милиони евра, но ќе се обидат да го продадат. Скандалот кој се создаде со ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 2017 наградниот фонд на „УС Опен“ ќе се зголеми за 50%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: