Наде Талеска нема сили…

После успехот на добро познатите „Живеам” и макфестовската „Љубовта е се што ми треба”, Наде Талевска продолжува со песната насловена „Немам Сили”. Песната со брз ритам, направена во стилот на светските трендови. Комплетен автор и продуцент е Александар Масевски, а „Немам Сили” наскоро ќе добие и видео запис кој ќе биде изработен од 3Д продукција.
| | веќе видена | слични

Пејачката Наде Талевска има нова песна, насловена „Немам сили“, композиција во брз ритам, направена во стилот на светските трендови. По „Живеам“ и макфестовската тема „Љубовта е се' што ми треба“, Наде продолжува со песна на Александар Масевски, кој се јавува како нејзин комплетен автор и продуцент. Наскоро следува и видеозапис за неа, кој ќе го реализира „3Д продукција“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако е во поодмината бременост Наде Талевска не мирува. По успехот со "Живеам" и макфестовската "Љубовта е се што ми треба" во етерот ја пушти и темата со наслов "Немам сили". Станува збор за композиција со брз ритам, направена во стилот на светските трендови. Комплетен автор и продуцент на песната е Александар Масевски, а Наде најавува дека за истата ќе сними и видео. Вели, веќе се е подготвено за снимањето - избрани се локациите, го има сценариото, ќе се работи со 3Д продукција само уште, како што вели, да се вклучат камерите.
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 185 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 201 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наде Талеска нема сили…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: