Рафаел Надал ќе се жени

8 копии

Рафаел Надал идниот месец на Мајорка ќе се венча за својата љубов од детството, Марија Перело, а на свадбата ќе присуствуваат 500 гости, објави шпанскиот ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми денес ја објавија веста дека после 14 години врска, 32-годишниот тенисер Рафаел Надал конечно ќе застане на лудиот камен, а церемонијата ќе ...
| | веќе видена | слични

Славниот тенисер по веридбата сега ја подготвува луксузната свадба во родната Мајорка. Според шпанските медиуми популарниот Рафа до средината на месец јуни ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На шпанскиот тенисер Рафаел Надал му дојде преку глава од ергенскиот живот и реши да се жени. Негова избраничка е Циска Перело, со која е во врска веќе 14 ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал ќе се ожени следниот месец во Мајорка, јавува „Telecinco”. Тениската ѕвезда и неговата љубов од детството Мари Перело ќе го споделат овој драгоцен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рафаел Надал ќе се жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: