Рафаел Надал ќе се жени

8 копии

Рафаел Надал идниот месец на Мајорка ќе се венча за својата љубов од детството, Марија Перело, а на свадбата ќе присуствуваат 500 гости, објави шпанскиот ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми денес ја објавија веста дека после 14 години врска, 32-годишниот тенисер Рафаел Надал конечно ќе застане на лудиот камен, а церемонијата ќе ...
| | веќе видена | слични

Славниот тенисер по веридбата сега ја подготвува луксузната свадба во родната Мајорка. Според шпанските медиуми популарниот Рафа до средината на месец јуни ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На шпанскиот тенисер Рафаел Надал му дојде преку глава од ергенскиот живот и реши да се жени. Негова избраничка е Циска Перело, со која е во врска веќе 14 ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал ќе се ожени следниот месец во Мајорка, јавува „Telecinco”. Тениската ѕвезда и неговата љубов од детството Мари Перело ќе го споделат овој драгоцен ...
| | веќе видена | слични

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рафаел Надал ќе се жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: