Надал е неприкосновен шампион на Монте Карло


2 копии
2 копии

Големиот шпански тениски мајстор, Рафаел Надал е освојувач на АТП тунирот од серијата 500 кој неделава се одржуваше во Барселона. Рафа дојде до 11 титула на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на комисиската расправа за уставните амандмани во Собранието, предложи освен Охридскиот рамковен договор во Преамбулата ...
сите 550 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија и да не дозволи затворите да се исполнат со политички затвореници, напишаа вечерва во ...
сите 94 | | | веќе видена

Има катастрофална лоша економска слика, има криминал кој цвета, се краде на ангро, владата прави криминални иновации, тендери кои завршуваат во приватни џебови ...
сите 111 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес-конференција во која изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги ...
сите 132 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски, очигледно утре нема да оди во затворот „Шутка“. Во кривичниот суд не пристигнале сите жалби на адвокатите на Груевски и ќе ...
сите 127 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 133 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за носење законски измени за справувањето со кучињата скитници. Како што ни рече вчера владиниот портпарол Миле Бошњаковски, законските ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал е неприкосновен шампион на Монте Карло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: